
29.11.2021
Мед. Важлива інформація
Люди завжди цінували мед протягом довгих століть через його смак і через його однозначну користь. Що буде якщо їсти мед щодня, що станеться з нашим організмом насправді? Відбудуться дуже великі зміни та ефект буде значний.
Мед: перші згадки
Першу згадку про мед було знайдено ще на зображеннях у місті Валенсія Воронській печері (вік малюнка приблизно 15 000 років), тобто вже тоді люди описували його цілющі властивості, а в нинішньому вигляді розведення бджіл і загалом будівництво вуликів виникло аж у 7 столітті до н.е. у Стародавній Греції. Відомо, що до шістнадцятих століть мед використовували замість цукру та інших солодощів, але через деякий час (коли винайшли спосіб добування цукру) цей цукор став дуже швидко замінювати мед як джерело солодощі. Сьогодні якісний бджолиний мед вже є більш делікатесом, ніж до звичайний продукт харчування.
Склад меду
У складі меду (в середньому) міститься такі вітаміни: С, Е та вітаміни групи Б, а з ферментів там міститься: каталази, амілази та діастази. У складі також є мікроелементи, це: алюміній, цинк, нікель, літій, олово та багато інших! Існує досить багато видів меду. Вся справа в тому, що бджоли запилюють різні рослини, виготовляють з їх нектару різний мед. Відомі такі сорти: гречаний мед, еспарцетовий, акацієвий, вересовий, каштановий, липовий, соняшниковий мед та багато інших. Найкориснішим завжди вважався гречаний, він багатий на вміст амінокислот і мікроелементів.
Користь вживання меду
- Прискорює перебіг застуди, бронхіту
- Допомагає при авітамінозі
- Лікує різні шкірні захворювання
- Допомагає нормалізувати тиск (особливо рекомендується гіпертонікам)
- Налаштовує травлення (підвищує апетит, позитивно впливає на
- Допомагає нормалізувати обмін білків
- Лікує безсоння
- Діє як гарне заспокійливе
- Поліпшує роботу серця
- Надає підтримку щитовидній залозі
- Знімає запалення
- Зміцнює кістки
- Прибирає зневоднення
- Зберігає молодість
Чи є мінуси використання меду?
- Висока калорійність (на 100 гр продукту – 338 ккал)
- Високий глікемічний індекс
- Мед здатний викликати алергію (у деяких випадках)
- Не варто взимку купувати рідкий мед – він із домішками. Натуральний мед взимку твердий
Скільки меду можна вживати за день?
Вчені довели, що такого обмеження у вживанні меду немає, але їсти цей делікатес коштує не менше 3 столових ложок на день що б почуватися чудово! Не варто вживати мед діабетикам, а також нагрівати його вище ніж 60 C (У меді є речовини, які при нагріванні шкодять організму – на кшталт отрути).
Бережіть себе та будьте здорові!